Bestick Kunglig Dansk

Bestick Kunglig Dansk
Bestick Kunglig Dansk
Bestick Kunglig Dansk
Bestick Kunglig Dansk
Bestick Kunglig Dansk
Bestick Kunglig Dansk
Bestick Kunglig Dansk
Bestick Kunglig Dansk

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

1 200 SEK

BESTICK, 45 dlr, 1950-tal, Kunglig Dansk/ USC (Universal Steel Company), skaft i turkosglaserad fajans, bestående av: 12 bordsknivar, 11 bordsgafflar, 12 bordsskedar, 4 smörknivar, kapsylöppnare, såsslev, 2 uppläggningsbestick, ostskärare

Smärre krackeleringar

308694

2015-05-01