BRUNO MATHSSON, bokhylla, Karl Mathsson 1962

Klubbat för:

4 800 SEK

6 000 SEK

BRUNO MATHSSON, bokhylla, Karl Mathsson 1962, formgiven på 1940-talet, björk och furu på ram i vitlackerad metall, brännmärkt BRUNO MATHSSON DESIGN MADE IN SWEDEN FIRMA KARL MATHSSON VÄRNAMO 1962, höjd 80, 120 x 31 cm

Smärre slitage

308876

2015-05-03