Skålar fat

Skålar fat
Skålar fat
Skålar fat
Skålar fat
Skålar fat
Skålar fat
Skålar fat
Skålar fat

Klubbat för:

21 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKÅLAR, 1 par, porslin, Kina, utvändigt med ristad dekor av drake jagande den brinnande pärlan, diameter 11,5, höjd 5,5 cm, FAT, 3 st, porslin, Kina, 1800/1900-tal, dekor i emaljfärger, diameter 15,5-19,5-25,5 cm

Faten med nagg och spricka

308936

2015-05-03