Diverse orientalisk keramik

Diverse orientalisk keramik
Diverse orientalisk keramik
Diverse orientalisk keramik
Diverse orientalisk keramik
Diverse orientalisk keramik
Diverse orientalisk keramik
Diverse orientalisk keramik
Diverse orientalisk keramik
Diverse orientalisk keramik
Diverse orientalisk keramik

Klubbat för:

14 000 SEK

Utropspris

1 000 SEK

VINKOPP, SKEDFAT, porslin, Kina, omkring 1800, dekor i emaljfärger av figurer vid flodlandskap, höjd 2-4 cm, ASKAR med lock, SKÅL, VAS, porslin, Kina, 1900-tal, dekor i underglasyrblått, höjd 6-12,5 cm

Enstaka nagg, vinkoppen med skador

308978

2015-05-03