Diverse orientalisk keramik
Klubbat för:
14 000 SEK
Utropspris
1 000 SEK
VINKOPP, SKEDFAT, porslin, Kina, omkring 1800, dekor i emaljfärger av figurer vid flodlandskap, höjd 2-4 cm, ASKAR med lock, SKÅL, VAS, porslin, Kina, 1900-tal, dekor i underglasyrblått, höjd 6-12,5 cm
Enstaka nagg, vinkoppen med skador
308978
2015-05-03