Bordsur och ljusstakar Louis XVI-stil
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GAËL PHANARAU, bordsur samt ljusstakar, 1 par, Louis XVI-stil, krönt av skulptur, signerad och märkt L´Aurore Précéde le Jour par Gaël Phanarau, urnor i patinerad brons med dekor av fåglar, dekor i cloisonne, sten, höjd ca 60 resp 39 cm
Skador, lagningar, lös fågel medföljer , vinglig, nyckel och pendel saknas
308980
2015-05-03