Bordsur och ljusstakar Louis XVI-stil

Klubbat för:

1 700 SEK

Arviointi

2 500 SEK

Kuvaus

GAËL PHANARAU, bordsur samt ljusstakar, 1 par, Louis XVI-stil, krönt av skulptur, signerad och märkt L´Aurore Précéde le Jour par Gaël Phanarau, urnor i patinerad brons med dekor av fåglar, dekor i cloisonne, sten, höjd ca 60 resp 39 cm

Kuntoraportti

Skador, lagningar, lös fågel medföljer , vinglig, nyckel och pendel saknas

308980

Päivämäärä:

2015-05-03