Terrin med lock Rörstrand

Terrin med lock Rörstrand
Terrin med lock Rörstrand
Terrin med lock Rörstrand
Terrin med lock Rörstrand
Terrin med lock Rörstrand
Terrin med lock Rörstrand
Terrin med lock Rörstrand
Terrin med lock Rörstrand

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TERRIN, med lock, fajans, 1920-tal, Rörstrand, dekor av blommor och fågel, total höjd med lock ca 40 cm

Krackeleringar, lagningar i dekoren, spricka i locket

309017

2015-05-03