Ragusked matskedar silver
Klubbat för:
850 SEK
Utropspris
1 200 SEK
RAGUSKED, M. Fryberg, Jönköping 1829, modell gammal fransk, längd 29,5 cm, MATSKEDAR, 2 st., silver, Karlskorna 1782 resp. Tyskland 1700-tal, silver, vikt ca 256 g
Skedblad med skador och slitage, ragusked med graverade ägarinitialer på baksida
309106
2015-05-04