Ragusked matskedar silver

Ragusked matskedar silver
Ragusked matskedar silver
Ragusked matskedar silver
Ragusked matskedar silver

Klubbat för:

850 SEK

Utropspris

1 200 SEK

RAGUSKED, M. Fryberg, Jönköping 1829, modell gammal fransk, längd 29,5 cm, MATSKEDAR, 2 st., silver, Karlskorna 1782 resp. Tyskland 1700-tal, silver, vikt ca 256 g

Skedblad med skador och slitage, ragusked med graverade ägarinitialer på baksida

309106

2015-05-04