Praktskål Dresden

Praktskål Dresden
Praktskål Dresden
Praktskål Dresden
Praktskål Dresden
Praktskål Dresden
Praktskål Dresden
Praktskål Dresden
Praktskål Dresden
Praktskål Dresden
Praktskål Dresden
Praktskål Dresden
Praktskål Dresden
Praktskål Dresden
Praktskål Dresden

Klubbat för:

8 200 SEK

Utropspris

10 000 SEK

PRAKTSKÅL på fot, porslin, Dresden, 1900-talets första hälft, dekor med figuriner i form av ett par med lamm, rik dekor av blomster, skålen med genombruten dekor, höjd 58 cm

Enstaka nagg, foten delvis med glasyrsprickor

309165

2015-05-04