Praktskål Dresden
Klubbat för:
8 200 SEK
Utropspris
10 000 SEK
PRAKTSKÅL på fot, porslin, Dresden, 1900-talets första hälft, dekor med figuriner i form av ett par med lamm, rik dekor av blomster, skålen med genombruten dekor, höjd 58 cm
Enstaka nagg, foten delvis med glasyrsprickor
309165
2015-05-04