Orientmatta

Orientmatta
Orientmatta
Orientmatta
Orientmatta

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

ORIENTMATTA, semiantik/antik, sannolikt Kirman, föreställande hovscen med Nader Shah Afshar (Iran, regeringstid 1736-1747), ca 102x75 cm

Korroderad, ställvis slitage, långsida med skador, mindre fläck

309214

2015-05-13