Orientmatta
Closed
2015-05-13
309214
| Sold for | 4 000 SEK |
| Estimate | 5 000 SEK |
ORIENTMATTA, semiantik/antik, sannolikt Kirman, föreställande hovscen med Nader Shah Afshar (Iran, regeringstid 1736-1747), ca 102x75 cm
Korroderad, ställvis slitage, långsida med skador, mindre fläck