Orientmatta
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
ORIENTMATTA, semiantik/antik, sannolikt Kirman, föreställande hovscen med Nader Shah Afshar (Iran, regeringstid 1736-1747), ca 102x75 cm
Korroderad, ställvis slitage, långsida med skador, mindre fläck
309214
2015-05-13