´Tupp-skål´ Kina Kangxi

´Tupp-skål´ Kina Kangxi
´Tupp-skål´ Kina Kangxi
´Tupp-skål´ Kina Kangxi
´Tupp-skål´ Kina Kangxi
´Tupp-skål´ Kina Kangxi
´Tupp-skål´ Kina Kangxi
´Tupp-skål´ Kina Kangxi
´Tupp-skål´ Kina Kangxi
´Tupp-skål´ Kina Kangxi
´Tupp-skål´ Kina Kangxi
´Tupp-skål´ Kina Kangxi
´Tupp-skål´ Kina Kangxi

Klubbat för:

7 600 SEK

Utropspris

6 000 SEK

SKÅL, porslin, Kina, Kangxi (1662-1722), dekor i famille verte med motiv av tuppar i trädgård, höjd ca 9,5, diameter ca 20 cm

Fotringen med skador och lagning, färgbortfall

309225

2015-05-04