Ljusstakar 1800-tal
2015-05-05
309265
| Klubbat belopp | 6 400 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
CARL JOHAN BÄCKSTADIUS (1829-1866), ljusstakar, 1 par, Västervik 1835, delvis silver, kolonnformade, höjd ca 15,5 cm
Slitage