Fåtölj och fotpall design Vico Magistretti
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VICO MAGISTRETTI, fåtölj med fotpall, "Maralunga", formgiven 1973 för Cassina, Italien, klädd i rött skinn, justerbar ryggavslutning, etikettmärkta, sitthöjd ca 45 cm
Historik: Vico Magistretti mottog Compasso d´Oro för denna stolsmodell 1979.
Skador: Slitage
Slitage
309362
2015-05-05