Matbord med stolar Italien
Klubbat för:
4 800 SEK
6 000 SEK
MATBORD, STOLAR, 6 st., vitlaserat lövträ, gustaviansk stil, 1900-tal, märkta Italien, kannelerade ben, ryggbricka i rotting, klädda sitsar i Josef Franks tyg "Anakreon", bordets diameter ca 115, 3 iläggsskivor ca 55 resp 2 st 26 cm, stolarnas sitthöjd ca 48 cm
Slitage
309386
2015-05-05