Salongsbord 1800-tal
Klubbat för:
450 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SALONGSBORD, Karl Johan, mahognyfanér, förgyllda beslag, svärtad låda i sarg, fyrdelad pelarfot med fotavslut i form av lejontassar, höjd ca 74, 110x68, totallängd ca 174 cm, nyckel saknas
Slitage, blekt, omfattande skador på ben, lagningar, sprickor
309395
2015-05-05