Axel Kargel
2015-05-06
309580
| Klubbat belopp | 6 000 SEK |
| Utropspris | 8 000 SEK |
AXEL KARGEL (1896-1971): "Självporträtt", signerad och daterad A Kargel 1962, olja/blandteknik på duk fäst på pannå 38,5x27,5 cm,
PROVENIENS: Konstnärens familj