Axel Kargel

Axel Kargel
Axel Kargel
Axel Kargel
Axel Kargel

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

AXEL KARGEL (1896-1971): "Mohed läser" (Konstnären Valdemar Mohed 1902-58), signerad A Kargel, målad 1932 i Sjöstugan, Borgholm, pastell på papper, 35x47 cm
PROVENIENS: Konstnärens familj,

309596

2015-05-06