Bordslampa Svenskt Tenn

Bordslampa Svenskt Tenn
Bordslampa Svenskt Tenn
Bordslampa Svenskt Tenn
Bordslampa Svenskt Tenn
Bordslampa Svenskt Tenn
Bordslampa Svenskt Tenn

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

JOSEF FRANK, bordslampa, Svenskt Tenn, modellnummer 2388, mässing och grönt skinn, grön skärm, total höjd med skärm 46 cm
HISTORIK: Detta objekt valdes ut av Estrid Ericson för en villa i Bromma 1972

Bruksslitage, skinnet med smärre ytskador

309618

2015-05-12