Nattduksbord Svenskt Tenn

Nattduksbord Svenskt Tenn
Nattduksbord Svenskt Tenn
Nattduksbord Svenskt Tenn
Nattduksbord Svenskt Tenn
Nattduksbord Svenskt Tenn
Nattduksbord Svenskt Tenn
Nattduksbord Svenskt Tenn
Nattduksbord Svenskt Tenn

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

JOSEF FRANK, nattduksbord, Svenskt Tenn, modellnummer 914, fanérat i mahogny, sargen med låda, draghandtag i mässing, höjd ca 56, 65x40 cm
HISTORIK: Detta objekt valdes ut av Estrid Ericson för en villa i Bromma 1972

Ytskador, krackelerong, enstaka fläckar

309647

2015-05-12