Nattduksbord Svenskt Tenn
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JOSEF FRANK, nattduksbord, Svenskt Tenn, modellnummer 914, fanérat i mahogny, sargen med låda, draghandtag i mässing, höjd ca 56, 65x40 cm
HISTORIK: Detta objekt valdes ut av Estrid Ericson för en villa i Bromma 1972
Ytskador, krackelerong, enstaka fläckar
309647
2015-05-12