Golvlampa Svenskt Tenn

Golvlampa Svenskt Tenn
Golvlampa Svenskt Tenn
Golvlampa Svenskt Tenn
Golvlampa Svenskt Tenn
Golvlampa Svenskt Tenn
Golvlampa Svenskt Tenn

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

JOSEF FRANK, golvlampa, Svenskt Tenn, modell 1842, mässing, tredelad fot, svängd arm, höj- och sänkbar. HISTORIK: Detta objekt valdes ut av Estrid Ericson för en villa i Bromma 1972

Bruksslitage, smärre märken, lampsockel med skador, lampskärm med skador

309658

2015-05-12