Ljuskrona venetiansk typ

Ljuskrona venetiansk typ
Ljuskrona venetiansk typ

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

LJUSKRONA, venetiansk typ, 1900-tal, för sex ljus, olikslipade prismor i bl a rosa, stomme i mässing, diameter ca 60, höjd ca 73 cm

Slitage, enstaka prisma kan saknas

309750

2015-05-06