Ljuskrona i brons och koppar

Ljuskrona i brons och koppar
Ljuskrona i brons och koppar
Ljuskrona i brons och koppar
Ljuskrona i brons och koppar
Ljuskrona i brons och koppar
Ljuskrona i brons och koppar

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

LJUSKRONA, 1800-talets andra hälft, Louis XV-stil, brons och koppar, för 8 ljus, krönt av figurin, diameter ca 45, höjd 61 cm, 8 ljusmanschetter i brons medföljer

Slitage

310013

2015-05-08