Ljuskrona Baccarat-typ
2015-05-08
310050
| Klubbat belopp | 9 200 SEK |
| Utropspris | 12 000 SEK |
LJUSKRONA, Baccarat-typ, 1900-tal, 12 ljusarmar, 6 ljuspunkter, olikslipade prismor, delvis glasad stomme, samt armar i bronserad mässing, diameter ca 70, höjd ca 100 cm
Lösa prismor medföljer, någon enstaka kan saknas, bruksslitage