Hamilton Coronado armbandsur i 14 k

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

HAMILTON, armbandsur, 14 k vitguld, Coronado, ca 1937, mekaniskt urverk, boett med svart emalj, blånerade visare, läderarmband med spänne i gulddoublé (ej original), cal: 979, verk nr: 2907060, boett nr: 139329, diameter 28 mm

Gravyr, boett med slitage och skador, urtavla med slitage

310063

2015-05-08