Antoni Tapies färgetsning/carborundum
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
ANTONI TAPIES (1923-2012): La Cama, färgetsning med carborundum, 1975, signerad och numrerad Tapies 50/75, 43,5 x 62,5 cm, bladstorlek 56 x 76,5 cm
LITTERATUR: Galfetti 510
Missfärgad på baksidan från bakstycket, fuktfläck i höger marginal
310092
2015-05-08