Vicke Lindstrand

Vicke Lindstrand
Vicke Lindstrand
Vicke Lindstrand
Vicke Lindstrand

Klubbat för:

900 SEK

Utropspris

1 000 SEK

VICKE LINDSTRAND, vas, Orrefors 1939, graverad och slipad dekor av pojke som blåser såpbubblor, signerad Orrefors Lindstrand 1918 A5. KR (gravör Karl Rössler), höjd 15 cm

Nagg på insidan vid mynningen

310156

2015-05-18