Vicke Lindstrand
Klubbat för:
900 SEK
Utropspris
1 000 SEK
VICKE LINDSTRAND, vas, Orrefors 1939, graverad och slipad dekor av pojke som blåser såpbubblor, signerad Orrefors Lindstrand 1918 A5. KR (gravör Karl Rössler), höjd 15 cm
Nagg på insidan vid mynningen
310156
2015-05-18