Gustav Rudberg Spanska bilder

Gustav Rudberg Spanska bilder
Gustav Rudberg Spanska bilder
Gustav Rudberg Spanska bilder
Gustav Rudberg Spanska bilder
Gustav Rudberg Spanska bilder
Gustav Rudberg Spanska bilder
Gustav Rudberg Spanska bilder
Gustav Rudberg Spanska bilder

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 500 SEK

GUSTAV RUDBERG (1915-2001): Mappar, 3 st., "Spanska bilder", signerade Gustav Rudberg, 18 st färglitografier, 47x63 resp 47x63 cm,
Mapp 1: "Kvarnen bland bergen", "Matronor på Calle de la Canterera", "Kyrkan i Nijar", "Tvätterskorna i Altea", "Bergsby. Oraba", "Ljus dag Altea"
Mapp 2: "Åsneryttaren. Nijar", "Vägen till Finestrat", "Tv på bodegan. Bogarra", "Röda berg. Finestrat", "Interiör med stol. Altea", "Café con leche. Balulla"
Mapp 3: "Gata i Guadalaest", "Tomatskörd", "Krukmakarens gata. Nijar", "Interiör. Altea", "Olivlund. Altea", "Spansk kvinna"., oramade

310187

2015-05-09