Tallrikar Kina

Tallrikar Kina
Tallrikar Kina
Tallrikar Kina
Tallrikar Kina

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

1 000 SEK

TALLRIKAR, 1+4 st., porslin, Kina, 1700-tal resp omkring 1900, dekor i famille rosefärger av blommor och fåglar, diameter ca 23 resp 19,5 cm

Den större tallriken med nagg, spricka och glasyrdefekter

310320

2015-05-09