Tallrikar Kina
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
1 000 SEK
TALLRIKAR, 1+4 st., porslin, Kina, 1700-tal resp omkring 1900, dekor i famille rosefärger av blommor och fåglar, diameter ca 23 resp 19,5 cm
Den större tallriken med nagg, spricka och glasyrdefekter
310320
2015-05-09