Kandelaber 1800-tal

Kandelaber 1800-tal
Kandelaber 1800-tal
Kandelaber 1800-tal
Kandelaber 1800-tal
Kandelaber 1800-tal
Kandelaber 1800-tal
Kandelaber 1800-tal
Kandelaber 1800-tal
Kandelaber 1800-tal
Kandelaber 1800-tal
Kandelaber 1800-tal
Kandelaber 1800-tal
Kandelaber 1800-tal
Kandelaber 1800-tal

Klubbat för:

22 000 SEK

Utropspris

12 000 SEK

KANDELABER, 1800-talets första hälft, sannolikt Frankrike, empire, förgylld och patinerad brons, höjd ca 57 cm

Smärre slitage, en kant något tilltryckt, figurin med mindre tillverkningsdefekt/hål

310323

2015-05-09