Bordslampa 1800-tal

Bordslampa 1800-tal
Bordslampa 1800-tal
Bordslampa 1800-tal
Bordslampa 1800-tal
Bordslampa 1800-tal
Bordslampa 1800-tal
Bordslampa 1800-tal
Bordslampa 1800-tal

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

BORDSLAMPA, 1800-talets slut, empirstil, förgylld och patinerad brons, medföljer skärm, höjd inklusive skärm ca 72 cm

Senare ombyggd till bordslampa, lagning, mindre bristning

310342

2015-05-11