Sked silver Ryssland

Sked silver Ryssland
Sked silver Ryssland
Sked silver Ryssland
Sked silver Ryssland
Sked silver Ryssland
Sked silver Ryssland
Sked silver Ryssland
Sked silver Ryssland
Sked silver Ryssland
Sked silver Ryssland

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SKED, förgyllt silver, 1900-talets första kvartal, oidentifierad mästare, Moskva, skedbladets frånsida med dekor i emalj föreställande en sjöfågel med blomster, längd ca 16,5 cm, vikt ca 53 g

Smärre/obetydligt slitage

310356

2015-05-11