Per Westin spegel

Per Westin spegel
Per Westin spegel
Per Westin spegel
Per Westin spegel
Per Westin spegel
Per Westin spegel

Klubbat för:

29 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

PER WESTIN, spegellampett, gustavianskt stockholmsarbete, (bildhuggare och spegelmakare i Stockholm, privilegium 1776), signerad PW under krona, samt Stockholms hallstämpel 1777, träskuren dekor, 75x43,5 cm

Ombronserad, slitage och skador

310471

2015-05-14