Bordspendyl Frankrike
Klubbat för:
15 500 SEK
Utropspris
16 000 SEK
BORDSPENDYL, 1800-talets slut, Frankrike, Louis XVI-stil, verket märkt Japy Frères, förgylld metall och sten, dekor med sittande kvinna, signerad Salmson sculpt. höjd 63 cm
Nyckel, pendel medföljer, nacken samt fotavslutning med bristningar
310474
2015-05-11