Kräftservis Rörstrand

Kräftservis Rörstrand
Kräftservis Rörstrand
Kräftservis Rörstrand
Kräftservis Rörstrand
Kräftservis Rörstrand
Kräftservis Rörstrand

Klubbat för:

5 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

KRÄFTSERVIS, 11 dlr, Rörstrand, 1900-talets början, flintgods, bestående av: 11 tallrikar, diameter ca 22 cm, skål, diameter 24,5, höjd 13 cm

Missfärgningar, krackeleringar, spricka, nagg

310546

2015-05-16