Kräftservis Rörstrand
Klubbat för:
5 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KRÄFTSERVIS, 11 dlr, Rörstrand, 1900-talets början, flintgods, bestående av: 11 tallrikar, diameter ca 22 cm, skål, diameter 24,5, höjd 13 cm
Missfärgningar, krackeleringar, spricka, nagg
310546
2015-05-16