Åskbollen design Eero Arnio

Åskbollen design Eero Arnio
Åskbollen design Eero Arnio
Åskbollen design Eero Arnio
Åskbollen design Eero Arnio
Åskbollen design Eero Arnio
Åskbollen design Eero Arnio
Åskbollen design Eero Arnio
Åskbollen design Eero Arnio
Åskbollen design Eero Arnio
Åskbollen design Eero Arnio
Åskbollen design Eero Arnio
Åskbollen design Eero Arnio
Åskbollen design Eero Arnio
Åskbollen design Eero Arnio

Klubbat för:

15 500 SEK

Utropspris

12 000 SEK

EERO AARNIO, "Åskbollen", fåtölj, Asko, Finland, formgiven 1963-65, gul glasfiberarmerad plast med gullackerad snurrbar aluminiumfot, invändig grön klädsel med två kuddar, höjd ca 120 cm

Slitage, skador, färggbortfall

310580

2015-05-13