Glasservis 1900-talets första hälft

Klubbat för:

7 800 SEK

Utropspris

8 000 SEK

GLASSERVIS, ca 64 dlr, 1900-talets första hälft, slipad dekor av blommor och stjärnor, bestående av: 17 champagneskålar, 18 vitvinsglas, 12 rödvinsglas, 17 starkvinsglas

6 skadade delar medföljer, någon fotnagg förekommer, enstaka delar nedslipade

310598

2015-05-13