Gustaf Hamnqvist gräddkanna

Gustaf Hamnqvist gräddkanna
Gustaf Hamnqvist gräddkanna
Gustaf Hamnqvist gräddkanna
Gustaf Hamnqvist gräddkanna
Gustaf Hamnqvist gräddkanna
Gustaf Hamnqvist gräddkanna

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

GUSTAF HAMNQVIST (1789-1818), gräddkanna, silver, Åmål 1808, invändigt förgylld, höjd 11 (handtag), vikt ca 137 g

Ägarstämpel, slitage

310679

2015-05-13