Salongsgrupp i sengustaviansk stil
Klubbat för:
25 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
SALONGSGRUPP, 8 dlr, sengustaviansk stil, bemålad, träskuren dekor samt med pastellage, delvis förgylld, bord med skiva av vit marmor, soffans armlän med sfinxer och lejonmaskaroner, soffans längd 200 cm.
Proveniens: Danbyholm herrgård, Södermanland
Slitage, smärre skador
310873
2015-05-30