Salongsgrupp i sengustaviansk stil

Klubbat för:

25 000 SEK

Utropspris

30 000 SEK

SALONGSGRUPP, 8 dlr, sengustaviansk stil, bemålad, träskuren dekor samt med pastellage, delvis förgylld, bord med skiva av vit marmor, soffans armlän med sfinxer och lejonmaskaroner, soffans längd 200 cm.
Proveniens: Danbyholm herrgård, Södermanland

Slitage, smärre skador

310873

2015-05-30