Saltkar 2 st silver 1700-tal

Saltkar 2 st silver 1700-tal
Saltkar 2 st silver 1700-tal
Saltkar 2 st silver 1700-tal
Saltkar 2 st silver 1700-tal
Saltkar 2 st silver 1700-tal
Saltkar 2 st silver 1700-tal
Saltkar 2 st silver 1700-tal
Saltkar 2 st silver 1700-tal
Saltkar 2 st silver 1700-tal
Saltkar 2 st silver 1700-tal

Klubbat för:

8 400 SEK

Utropspris

10 000 SEK

SALTKAR, 2 st., snarlika, silver, förgylld skål, oktagonal form, Niklas Lund, Stockholm 1764 resp. Conrad Gadd, Kristianstad 1732, höjd 3 cm, längd 8,5 cm, vikt ca 180,5 g

310953

2015-05-27