Salongsgrupp i Louis seize-stil

Klubbat för:

13 500 SEK

Schätzwert

12 000 SEK

Beschreibung

SALONGSGRUPP, 8 dlr, omkring 1900, Louis seize-stil, förgylld, bestående av: badkarssoffa, bord med stenskiva, 2 karmstolar, 4 stolar, soffans längd 200 cm, bordets höjd 73, diameter 78 cm

Zustandsbeschreibung

Bruksslitage, smärre färgbortfall

311004

2015-05-14