Skålar Kina

Skålar Kina
Skålar Kina
Skålar Kina
Skålar Kina
Skålar Kina
Skålar Kina
Skålar Kina
Skålar Kina

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKÅLAR, 3 st, porslin, Kina, 18/1900-tal, mindre skål med ränder i relief, dekor i emaljfärger med motiv av bambu, blommor och kalligrafi, diameter ca 13-19 höjd ca 6-7 cm

Nagg, slitage

311081

2015-05-15