Fällbord Lorentz Lundelius
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FÄLLBORD, 1800-talets första hälft, Lorentz Lundelius (mästare i Köping och Kungsör 1818-57), etikettmärkt, pelarfot i björk, bordsskivan fanérad i masurbjörk, höjd 72, diameter 90 cm
Skador, slitage, lagningar, skivan skev
311144
2015-05-15