Fällbord Lorentz Lundelius

Fällbord Lorentz Lundelius
Fällbord Lorentz Lundelius
Fällbord Lorentz Lundelius
Fällbord Lorentz Lundelius
Fällbord Lorentz Lundelius
Fällbord Lorentz Lundelius
Fällbord Lorentz Lundelius
Fällbord Lorentz Lundelius

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

FÄLLBORD, 1800-talets första hälft, Lorentz Lundelius (mästare i Köping och Kungsör 1818-57), etikettmärkt, pelarfot i björk, bordsskivan fanérad i masurbjörk, höjd 72, diameter 90 cm

Skador, slitage, lagningar, skivan skev

311144

2015-05-15