Arne Jones terracotta
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ARNE JONES (1914-1976): Porträtt av författaren Erik Lindegren, sockeln signerad och daterad Jones -45, terracotta, total höjd med sockel 36 cm,
Erik Lindegren1910-68, svensk författare, översättare och ledamot av Svenska Akademien 1962-1968, stol 17.
Enligt uppgift föreställande Erik Lindegren
311212
2015-05-16