Arne Jones terracotta

Arne Jones terracotta
Arne Jones terracotta
Arne Jones terracotta
Arne Jones terracotta
Arne Jones terracotta
Arne Jones terracotta
Arne Jones terracotta
Arne Jones terracotta

Klubbat för:

2 400 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

ARNE JONES (1914-1976): Porträtt av författaren Erik Lindegren, sockeln signerad och daterad Jones -45, terracotta, total höjd med sockel 36 cm,
Erik Lindegren1910-68, svensk författare, översättare och ledamot av Svenska Akademien 1962-1968, stol 17.

Zustandsbeschreibung

Enligt uppgift föreställande Erik Lindegren

311212

2015-05-16