Äldre matskedar silver

Äldre matskedar silver
Äldre matskedar silver
Äldre matskedar silver
Äldre matskedar silver

Klubbat för:

2 200 SEK

Arviointi

2 500 SEK

Kuvaus

MATSKEDAR, 9 st, silver, olika modeller, varav 6 st 1700-talets slut, bl a Ramstedt, Härnösand, N Dyker, Växjö, Zethelius, 2 st 1800-tal, 1 st 1903, total vikt ca 510 g

Kuntoraportti

Delvis med inskription och monogram, slitage

311215

Päivämäärä:

2015-05-16