Erik Öhrmark
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
ERIK ÖHRMARK, fåtölj, gustaviansk stockholmsarbete, av Erik Öhrmark (mästare i Stockholm 1777-1813/16) signerade EÖM, träskuren dekor, ben med kannelering, bemålad, klädd i grönt tyg med tennlikor, sitthöjd ca 41 cm
ryggbricka omarbetad, slitage, skadat läder
311325
2015-05-16