Erik Öhrmark

Erik Öhrmark
Erik Öhrmark
Erik Öhrmark
Erik Öhrmark
Erik Öhrmark
Erik Öhrmark
Erik Öhrmark
Erik Öhrmark
Erik Öhrmark
Erik Öhrmark
Erik Öhrmark
Erik Öhrmark
Erik Öhrmark
Erik Öhrmark
Erik Öhrmark
Erik Öhrmark
Erik Öhrmark
Erik Öhrmark

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

ERIK ÖHRMARK, fåtölj, gustaviansk stockholmsarbete, av Erik Öhrmark (mästare i Stockholm 1777-1813/16) signerade EÖM, träskuren dekor, ben med kannelering, bemålad, klädd i grönt tyg med tennlikor, sitthöjd ca 41 cm

ryggbricka omarbetad, slitage, skadat läder

311325

2015-05-16