Fat Yongzheng (1723-35)
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FAT, porslin, Kina, 1700-tal, Yongzheng (1723-35), dekor i famille rose, spegeln med motiv av antikviteter och blimmande pioner, brättet med motiv av blommor, diameter ca 28,5 cm
Smärre tillverkningsdefekter, brättet med lagningar
311423
2015-05-17