Fat Yongzheng (1723-35)

Fat Yongzheng (1723-35)
Fat Yongzheng (1723-35)
Fat Yongzheng (1723-35)
Fat Yongzheng (1723-35)

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

FAT, porslin, Kina, 1700-tal, Yongzheng (1723-35), dekor i famille rose, spegeln med motiv av antikviteter och blimmande pioner, brättet med motiv av blommor, diameter ca 28,5 cm

Smärre tillverkningsdefekter, brättet med lagningar

311423

2015-05-17